Kas linksmiau – dažyti tvorą ar stebėti kaip ją dažo?

Iliustracija: Google doodle

Šiandien Samuelis Langhornas Klemensas būtų šventęs savo 176-ąjį gimtadienį. Skaitydami jo knygas vaikystėje dažnas mintyse plaukėme upe garlaiviu, dažėme tvorą su draugais. Šis žmogus – autorius frazės:

Tvoros dažymas, tai toks smagus užsiėmimas, kad bežiūrėdamas į dažantįjį negali atsispirti ir prisijungi.

Turbūt jau supratote, kad šį autorių pažistame kaip Marką Tveną, Tomo Sojerio ir Heklberio Fino nuotykių pasakotoją. Markas Tvenas gimė Floridos miestelyje, Misūrio valstijoje. Ankstyvoje vaikystėje jo šeima persikraustė į Hanibalo miestelį, šis miestelis ir jo gyventojai aprašyti žymiausiuose autoriaus kūriniuose. Tėvui mirus, vyriausias brolis Orionas pradėjo leisti laikraštį, į kurį Semas rašė straipsnius. Vėliau įsidarbino garlaivyje, kur dirbo iki pilietinio karo. Karo metu su broliu išvyko į Nevadą, kur įsidarbino šachtininku, tikėdamasis praturtėti. Nepasisekus, pradėjo dirbti Virdžinijos miesto laikraštyje, kur pirmą kartą ir panaudojo Marko Tveno slapyvardį.

Pagal Google ir Wikipedia.

Dainius Tulaba
Dainius Tulaba
Dainius - kompiuterių entuziastas, pagal išsilavinimą geologas. Tačiau visų pirma sutuoktinis ir tėvas. Verslininkas, investuotojas, darbuotojas. Dar rašau ir portale fwd.lt

3 Comments

  1. dėl šios knygos daugeliui vaikų tvoros dažymas atrodė kaip įdomus ir smagus užsiėmimas :)

Comments are closed.