Juodoji arbata su citrinų sultimis

Labai paprastas receptas, pagal kurį tinkamai paruošta juodoji arbata taps skanesnė už bet kokią prabangią arbatą. Aš jau ne vienerius metus geriu būtent tokią arbatą, kuri man rytais pakeičia kavą. Taip daug sveikiau ir skaniau. Taigi, jums reikės:

 • Poros arbatinių šaukštelių kokybiškos juodosios arbatos (ne pakeliais);
 • Skiltelės paprastos geltonosios citrinos, kuri kiek galima būtų mažiau purkšta chemikalais ir pan.
 • Poros arbatinių šaukštelių cukraus.

Kaip užsiplikyti arbatą tikriausiai visiems labai gerai žinoma: įdedame porą ar daugiau šaukštelių juodosios arbatos ir užpilame karštu vandeniu. Palaukiame kol arbata taps visiškai juoda. Geriau įberti šiek tiek daugiau arbatžolių, kad arbata būtų kuo stipresnė. Atpjauname skiltelę citrinos ir išspaudžiame į arbatą. Aš naudoju svogūnams spausti skirtą įrankį, kad citrinos skiltelę būtų išspausta iki paskutinio lašo. Taip pat nepamirštame cukraus (aš visada įsiberiu du šaukštelius).

Labai svarbi citrinos koncentracija puodelyje, nes nuo jos priklauso bendras arbatos skonis. Tinkamai paruošta arbata turi kvepėti citrina, jos spalva turėtų būti šviesiai rusva (ne geltona), o skonis – nuostabus. Žinoma, kiekvieno skonis skirtingas, bet man labiausiai patinka, kai stiprios juodosios arbatos kartumas persipina su citrinos rūgštumu.

Tai tikrai labai paprasta ir žymiai sveikiau, nei rytinė kava. Skanaus!

Written by Tomas Morkūnas

Tomas - studijuoja reklamos vadybą, todėl domisi reklama internete, SEO, IT naujovėmis, tačiau internete mėgsta rašyti įvairiomis temomis. Neatsisako galimybės pasidalinti savo mintimis, todėl įsitraukia į kitų interneto projektų veiklą.

This article has 9 comments

 1. Vaida Varlyte Reply

  Skonio reikalas, man daug skaniau kava. Sveikiau irgi.

 2. Akfak
  Akfak Reply

  Nežinau, ar verta rašyti straipsnį tam, kad pasakyčiau, kad mano mėgstamiausias gėrimas – tirpi kava. Du šaukšteliai tirpios kavos, du šaukšteliai cukraus, trečdalis puodelio pieno, visa kita – karštas vanduo. Super. Mėgstu ir juodą arbatą su citrina, o poveikis abiejų man atrodo mažai kuo skirasi.

  • Tomas Morkūnas
   Tomas Morkūnas Reply

   Kiek teko išbandyti įvairių tirpios kavos rūšių, nepajutau išvis jokio poveikio. Susidaro toks įspūdis, kad jos skirtos tik dėl skonio, o kofeino kaip nebūta…

   • Akfak
    Akfak Reply

    Tai gal tuo ir sveikiau? Aš tuo guodžiuosi, man tas kofeinas buvęs nebuvęs, tegu tik skanu :)) jei per dieną tiek stiprios kavos išgerčiau, kiek išgeriu tirpios, tai širdis sustojus būtų dar ankstyvoj jaunystėj… :D

     • Akfak
      Akfak

      dėl to, dėl ko geria, gali gert ir arbatą. Arba red bull, suteikia sparnus :) iš tikrųjų, geriausia gert vandenį. Ir išsimiegot. Metodas veikia puikiai – kuo geriau naktį pailsi, tuo mažiau kavos išgersi 8)

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *