Eterinių aliejų pirkimas ir laikymas

Jei nusprendėte į savo namų vaistinėlę įtraukti keletą eterinių aliejų, jums reikai žinoti kaip teisingai pasirinkti. Teisingiau pasakius, žinoti kas turi būti parašyta ant gydymo tiklsams skirto eterinio aliejaus pakuotės ir kaip turi atrodyti pati pakuotė. Tai šiek tiek primena kokybiškų maisto produktą rinkimąsi dideliame prekybos centre. Verta, kad čia atsirastų aliejus veidui ar aliejus plaukams. Šiuos aliejus galima panaudoti atpalaiduojančiam veido bei galvos odos masažui.

Eterinai aliejai skirti naudoti gydymo tikslais visada yra išpilstyti į tamsiai rudo arba tamsiai mėlyno stiklo nedidelius buteliukus. Tapi yra daroma dėl keletos priežasčių, pirma – aliejai reaguoja su UV spinduliais (jie išgarina aliejus) ir antra – atidaryto buteliuko galiojimo laikas pakankamai trumpas. Citrusinius aliejus (mandarinų, bergamončių, apelsinų) šaldytuve galima laikyti metus laiko, o visus kitus iki dviejų metų. Jei aliejai laikomi ne šaldytuve, tai citrusinių aliejų galiojimo laikas yra šeši mėnesiai, o visų kitų – metai. Mano patarimas ant aliejų buteliukų pažymėkite atidarymo datą, o norintieji aliejus laikyti šaldytuve, tai daryti orui nepralaidžioje talpoje, atokiau nuo pieno produktų.

Kokios informacijos ieškoti eterinių aliejų butekiukų etiketėse, arba kaip žinoti, kad išsirinktas aliejus yra tikrai geros kokybės ir būtent toks kokio ieškote? Tikriausiai nieko nenustebinsiu pasakiusi, kad gamtoje yra labai daug augalų panašiais pavadinimais ir visiškai ne panašiu veikimu į žmogaus organizmą. Tai yra pirmoji ir bene pati svarbiausia priežastis kodėl ant buteliuko etiketės turi būti parašytas augalo iš kurio išgautas aliejus pavadinimas vietos ir lotynų kalbomis, pvz.: tikroji levanda, Lavandula officinalis. Taip pat svarbu žinoti iš kurios augalo dalies yra išgautas aliejus, kadangi skirtingų augalo dalių aktyviosios sudėtinės dalys ar jų proporcijos yra nevienodos, o tai lemia aliejaus poveikį organizmui ir netgi apsprendžia ar yra saugu naudoti. Ne mažiaus svarbi informacija – regionas iš kurio kilęs aliejus ir išgavimo būdas, ar augalas buvo laukinis ar augintas natūraliai.

Norint, kad aliejų būtų patogiau naudoti ir dozuoti, patartina įsigijant aliejų atkreipti dėnesį į lašintuvą. Jis turi būti patogus ir pakankamai siauras, kad lašėtų lėtai.

Taigi perkant eterinį aliejų etiketėje ieškome: botaninio augalo pavadinimo lotynų kalba, augalo dalies, kilmės šalies, nuorodos laukinis ar natūralai augintas augalas. Ir pasižiūrim, kad aliejus būtų tamsaus stiko buteliuke.

Ir dar žinokite, kad tikrieji eterinai aliejai yra visiškai neriebūs, bespalviai arba balsvai gelsvi, išimtis mėlynasis ramunėlių aliejus.

Linkiu neskubėti renkantis !

Written by Dalia

Dalia - tinklaraštį kurianti, pagal profesiją - kosmetologė, o pagal gyvenimo būdą - eksperimentų mėgėja.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *