Čiužiniai – įdomūs faktai…

Niekam ne naujiena, kad kiekvienas gaminys parduodama su etikete, kurioje nurodyta sudėtis. Ne išimtis ir čiužiniai. Tačiau ar žinojote, kad JAV dauguma žmonių perskaitę etiketės užrašą, kad „nukirpus šia etiketę gresia bausmė“ tiesiog bijodavo šią etiketę pašalinti net jeigu jiems ji ir trukdydavo, tad gamintojai ir pardavėjai šią etiketę pakeitė truputį kitokia: „Nenukirpti šios etiketės. Išskyrus naudotoją“. Štai pasigrožėkite paveikslėliu:

Pasijuokėme, o dabar prie rimtesnių dalykų: ar žinojote, kad natūralūs čiužiniai gaminami iš kaučiukmedžio išskiriamų syvų – kaučiuko? Iš to paties kaučiuko gaminami ir stalo teniso kamuoliukai bei, pridėjus specialių priedų, įvairūs guminiai daiktai.

Dar vienas faktas: čiužinio užvalkalui dažnai naudojama vilna. Dauguma žmonių mano, kad jie yra alergiški vilnai, tačiau tyrimais nustatyta, kad natūraliai vilnai alergijos nėra. Alergines reakcijas žmonėms dažniausiai sukelia chemikalai, pasilikę audinyje po cheminio balinimo, arba pluošte užsiveisusių patalynės erkutės ar dulkės.

Ar kada pagalvojote, kad ant čiužinio žmogus praleidžia bene trečdalį savo gyvenimo, t.y. beveik visą laiką kol miega.

Ar žinojote, kad skirtingo svorio žmonėms reikalingi skirtingi čiužiniai? Jie skiriasi savo elastingumu. Idealus čiužinys yra tuomet, kai atsigulus ant šono stuburas išlieka horizontalioje padėtyje. Savo elastingumu dažniausiai ir skiriasi čiužiniai skirti vaikams ir suaugusiems.

Pabaigai: ar žinojote, jog norint, kad neišsigulėtų, čiužiniai turi būti ne tik vartomi, tačiau ir keičiama kojūgalio-galvūgalio padėtis, bei, kad lateksiniai čiužinai „bijo“ drėgmės?

Written by Dainius Tulaba

Dainius - kompiuterių entuziastas, pagal išsilavinimą geologas. Tačiau visų pirma sutuoktinis ir tėvas. Verslininkas, investuotojas, darbuotojas. Dar rašau ir portale fwd.lt

This article has 2 comments

 1. Giedrė Balčiūtė
  Giedrė Balčiūtė Reply

  Jeigu skirtingo svorio žmonėms reikalingi skirtingi čiužiniai, tai ką daryti toms poroms, kurių svorio kategorijos visiškai nesutampa? :)

  • Dainius Tulaba
   Dainius Tulaba Reply

   Na, idealiu atveju – tai dvigulė lova su dviem atskirais čiužiniais. Vienodo storio (šiaip čiužiniai praktiškai visi vieno storio) tik skirtingo kietumo/elastingumo.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *