Daugelis mažamečių vaikų turi mobiliuosius telefonus, tačiau vis labiau populiarėjant išmaniesiems telefonams vaikai pradeda reikalauti iš tėvų šių brangių žaisliukų. Ar jūsų vaikui tikrai reikalingas išmanusis telefonas? Juk puikiai suprantate, kad vaikams šie telefonai reikalingi tik kai pramoga. Dažniausiai vaikai netikrina el. pašto, nesinaudoja navigacija, nerengia video konferencijų ir nenaudoja kitų pagrindinių telefono funkcijų. Tuomet kokia prasmė jiems pirkti brangų išmanųjį telefoną? Kad jie galėtų pasipuikuoti prieš klasės draugus, pamokų metu žaisti įvairius žaidimus, naršyti internete ir t.t.?

Vaikai dažniausiai nemoka saugoti savo telefonų, todėl pirkti tokius brangius išmaniuosius telefonus kaip HTC Desire tikrai neverta. Liečiamas ekranas bus greitai subraižytas, korpusas taip pat nėra atsparus smūgiams ar drėgmei, todėl vaiko rankose toks telefonas ilgai netarnaus. Jei jūsų vaikas dažnai naudojasi telefonu viešumoje, iškyla grėsmė tiek pačiam vaikui būti apiplėštam ar net sužalotam. Juk tokie telefonai mažamečių vaikų rankose lengvas grobis nusikaltėliams.

Jei jūsų vaikas primigtinai reikalauja telefono su liečiamu ekranu, galima nupirkti gana nebrangų ir jaunimo tarpe populiarų Samsung S5230 ar kitą panašios kainos bei funkcijų telefoną. Jis nebus toks trapus, nes liečiamas ekranas nėra padengtas stiklu, pats telefonas taip netraukia ilgapirščių akies. Žinoma, tai nebus išmanusis telefonas, bet kaina taip pat nesikandžios.

Kokia jūsų nuomonė? Savo vaikui jau nupirkote išmanųjį telefoną, o gal dar ketinate pirkti?