Pirmoji 2010-ųjų metų diena

Photobucket

Kaminkrėčiai visada buvo senųjų miestų palydovai, tačiau ši profesija beveik išnyko perėjus prie centralizuoto šildymo. Nedaug kas atsimena, kad gatvėje sutikus suodiną juodą kaminkrėtį reikėdavo paliesti jo drabužį arba čiupti už sagos (pageidautina juodos) ir sušnibždėti norą: kaminkrėčiai atneša laimę. Nuo 2007 metų Kaminkrėčio skulptūra puošia Klaipėdos miestą.Jeigu kas neturit galimybės aplankyti sagos – galit nors per ekraną paliest – tikiu, tai atneš sėkmę!


Photobucket

Kiekvienais metais turime šeimyninę tradiciją – važiuoti į Klaipėdos senamiestį ir paglostyti Kaminkrėčio sagą – laimei. Šiemet ją glostėme jau penkiese.

Photobucket

Paskui aplankėme miesto aikštę:

Photobucket

ir peliuką:

Photobucket

Danės krantine grįžom namo:

Photobucket

Va tokia Klaipėda mūsų akimis pirmąją metų dieną.

Written by Ilona-Eitnė

Eitnė – viena iš portalo eitne.lt autorių ir pagrindinė redaktorė. Dar ji – nuostabi mama ir sėkminga verslininkė su kalnu idėjų. Jai trūksta tik vieno – kokių 3 papildomų valandų paroje.

This article has 2 comments

 1. Eglė

  Ačiū už šiltą ekskursiją ir istoriją apie kaminkrėtį, reiks irgi kada vaikams parodyti:)

  • Dainius Tulaba
   Dainius

   Egle, kaminkrėtį privalu lankyti sausio 1-ąją, kad metai būtų sėkmingi. Ir būtinai nepamiršti sagos paglostyti. Aišku, nebūtinai šitam, galima ir šiaip kokį kaminkrėtį gatvėj bet kur pasigavus sagą patrinti :)