RSS prenumerata – kas tai?

Šis įrašas, bei visos jame panaudotos iliustracijos yra nukopijuotos iš tinklaraščio „Išmok pats“.  Ačiū Karoliui. Perskaitę šį įrašą suprasite ką reiškia oranžinis kvadratėlis prenumeratos skiltyje bei išmoksite prenumeruoti tinklaraščių įrašus per RSS ar užsisakyti jas tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę.


Skaitant žinias naujienų portaluose, ar pranešimus bloguose, tokiuose kaip šis, vis pastebite užrašą „RSS“ arba tokį paveiksliuką:

rss_0

Kam jis?

„RSS“ išsišifruoja taip „Really Simple Sindycation“ (tikrai paprastas srautas) ir yra naudojamas nuorodų į straipsnius ar net visų straipsnių perdavimui „RSS“ skaitymo programoms. T.y. su tam tikra programa galite prenumeruoti naujienas. Parodysime, kaip galima prenumeruoti naujienas keliomis šiuolaikinėmis interneto naršyklėmis.

Internet Explorer 7 ir 8

Pirma atsidarome puslapį kuriame yra „RSS“, toks yra ir http://www.ismokpats.lt. Interneto Explorer programoje pastebėsite, kad „RSS“ ženkliukas užsidega:

rss_1

Paspaudus šalia esančią rodyklę atsiveria galimų svetainės prenumeratų sąrašas. Pasirinkite „Išmok Pats! Pranešimų RSS srautas“

rss_2

Kitas žingsnis yra paspausti „Subscribe to this feed“ (prenumeruoti šį srautą)

rss_3

Atsidariusiame dialogo lange, galite pasirinkti kur bus sukurta prenumerata.  Pateiktame paveikslėlyje pateikta standartinė vieta ir pažymėta „Add to Favorites Bar“ (pridėti prie parankinių juostos) tam, kad prenumerata būtų matoma vos atsidarius naršyklę. Paspaudus „OK“ viskas atrodys taip:

rss_4

Dabar naujausius „Išmok Pats!“ įrašus pasieksite vienu pelės paspaudimu.

Mozilla Firefox

Firefox naršyklėje viskas labai panašu, tik „RSS“ paveiksliukas atsiranda adreso eilutės kraštelyje:

rss_5

Paspaudus ant jo ir pasirinkus „Išmok Pats! Pranešimų RSS srautas“ Firefox leidžia Jums pasirinkti, kur talpinti naujai sukurtą prenumeratą:

rss_5_1

Jei norite prenumeruoti į Firefox naršyklės adreso juostą, paspauskite „View Feed XML“ (parodyti srautą xml formatu):

rss_6

Palikite standartinius nustatymus ir spauskite „Subscribe Now“ (prenumeruoti) ir atsiradusiame dialogo lange pasirinkite „Adresyno juosta“ bei paspauskite mygtuką „Add“ (įtraukti):

rss_7

Rezultatas bus toks:

rss_8

Opera

Opera naršyklėje naujienų prenumerata atrodo taip, adreso eilutės dešiniajame krašte pamatysite „RSS“ ženkliuką:

rss_91

Paspaudus ir pasirinkus „Išmok Pats! Pranešimų RSS srautas“ matysite tokį langą:

rss_92

Priešingai nei Internet Explorer ar Firefox, Opera neduoda pasirinkti prenumeratos vietos. Spaudžiame „Subscribe“ (Prenumeruoti).

rss_10

Matomas vaizdas labai panašus į daugumo pašto programų. Pateikiama dalis straipsnio su nuoroda į pilną pranešimą. Išjungus šį langą, savo prenumeratą galima atrasti paspaudžiant „News“ (naujienos) meniu punktą Opera programoje:

rss_11

Pastebėkite, kad šio punkto ankščiau nebuvo, kol nebuvo prenumeratų.

Written by Dainius Tulaba

Dainius - kompiuterių entuziastas, pagal išsilavinimą geologas. Tačiau visų pirma sutuoktinis ir tėvas. Verslininkas, investuotojas, darbuotojas. Dar rašau ir portale fwd.lt

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *