Šio straipsnio autorius – Kineziterapija tinklaraščio kūrėja. Straipsnis yra perspausdintas iš šio tinklaraščio.

————–
Dėl vaikštynės, tai aš sakau NE. Bet čia tėvų pasirinkimas, kitiems labai patogu ryte įmesti į vaikštynę vaiką ir vakare ištraukti. Ir žinot ką aš atsakau tokiems tėvams? Man gerai, man darbo bus. Nes vadinasi kryps kojos, stuburas ir panašiai. Žinau kas deda nuo 4 – 5 mėn. Tada vaikas nieko kito ir nedaro, o tik vaikšto, ir jam nesinori nei vartytis, sėdėti, šliaužti ir t.t. o tai yra būtina, kad vystytųsi ir stiprėtų raumenys palaipsniui. Vaikštynė ir visi pastumdukai yra vaikams nuo 9 mėnesių, kai vaikutis, vartosi, sėdi, atsisėda, ropoja ir priropojęs atsistoja įsikabinęs į kur, ir kada jau žingsniuoja į šoniuką, tai vaikštynė yra tam, kad vaikas išmoktų žingsniuoti į priekį. Tad, aš siūlau nedėti savo vaikučių į vaikštynę, kad nebūtų problemų vėliau.

Kas konkrečiau gali atsitikti? Krypti kojos, formuotis X, O, vaikščiojimas ant pirštų galų (o tai tada vaikas negalės padaryti normalaus pritūpimo, trumpės achilo sausgyslė, bus sunku bėgioti, greitai pavargs, formuosis plokščiapėdystė), gali deformuotis kaulai, juk jei tik nepastebėsit rachito, ir viskas iškryps, kylant nuo kojų aukščiau, vadinasi kryps stuburas, formuosis ydinga laikysena, skoliozė ir kitos ligos.

Vaikas turi vystytis palaipsniui, iš pradžių pradeda kelti galvutę, tada remiasi dilbiais, tada vartosi, tada šliaužia arba sėdi, atsisėda, ropoja, o tik tada vaikšto. Paskutinis etapas – vaikščiojimas. Tad gerbiamos mamytės ir tėveliai, neskubinkite vaikams gyventi, viskas ateis po truputėlį.