t_DSC04314
Šį kartą rašysiu ne apie spalvas ir ne apie modelius. Juk svarbiausia, kad vaikas augtų sveikas, galėtų nevaržomas judėti. Mažyliams labiausiai tinka medvilniniai, lininiai drabužėliai, laisvos trikotažinės kelnės ir maikutės, smėlinukai. Tikriausiai visos mamos turi pilnas spintas rūbelių. Taigi pradėkime nuo to, kaip aprengti vaikutį, kad jis jaustųsi gerai ir patogiai.

Kaip rengti vaikiuką? Ne vienai mamai kyla toks klausimas, prisimenu ir pačiai buvo labai neaišku, parsivežus Mildą. Sušaldyti baisu, sukaitinti irgi – nes peršilus kiekvienas vėjelis pavojingas. Pirmąjį mėnesį, kol dar nesusitvarkiusi vaikučio termoreguliacija – reiktų aprengti daugiau. Tokį mažiuką ir pasaugoti labiau reiktų. Tačiau, jei kambaryje 19 laipsnių šilumos, jokių kepurėlių dėti nereikia. Visai kitas dalykas, kai vežate vaikus į lauką. Visad vadovaujuos viena taisykle – geriau trys ploni rūbeliai – negu vienas storas, nes tada galima nurengti vieną sluoksnį ir vis patikrinti, ar vaikas gerai jaučias. Žurnalo www.vaikui.lt puslapis rekomenduoja patikrinti šitaip: „Užkišę pirštą už marškinukų ir palietę kūdikio spranduką galite pajusti ar jam šilta, ar šalta. Jei nugarėlė suprakaitavusi —  mažyliui gali būti per karštą. Tuomet perrenkite vėsiau. Šaltį išduoda vaikelio nosytė —  jei ji šalta ir paraudusi —  kūdikiui gali būti per šalta. Anot L.Štaupienės, esant permainingiems rudeniniams orams, reikia atkreipti dėmesį į vaikiukų kojytes, rankytes —  patikrinti ar jos šiltos, o taip pat —  ar nesuprakaitavę.“

Visad su savimi imu dekutį – tada bet kada, pakilus vėjui ar pasikeitus orams, galima mažylį užkloti. Vasarą dažnai matau mamas su plonyčiais lininiais ar medvilniniais drabužėliais, o vaikutis aprengtas smėlinuku, palaidine, megztuku ir kelnėmis. Taigi, reiktų prisimint dar vieną taisyklę – vaikiuką reiktų rengti taip, kaip ir patys rengiatės, tik vienu drabužėliu daugiau.
Vasarą, reiktų daugiau laikyti vaikutį basom kojom, kad grūdintųsi. Storas kepures, vilnones ir frotines kojines palikite rudeniui ir žiemai. Reiktų pasaugoti, kad vaikas ir nenudegtų saulėje – taigi geriausi ploni, šviesūs drabužėliai ilgom rankovėmis iš medvilnės arba lino.

Sunkiau žiemą. Tačiau ir tada nereiktų pritūloti taip, kad vaikas negalėtų pajudėti. Vėl galioja vieno papildomo drabužio principas. Jeigu velkatės paltą ant palaidinės, tai vaikučiui dar reiktų pavilkti ploną megztuką arba liemenę. Tik nereikia persistengti! Vienas papildomas rūbelis arba užklotas reikalingas todėl, kad jūs judat, o vaikutis guli vežimėlyje.

Dar viena klaida, kurią darom iš nežinojimo – jei vaikui pakyla temperatūra, stengiamės vaiką kuo daugiau užkloti. O reikia kaip tik atvirkščiai – aprengti kuo lengviau, kad oda galėtų kvėpuoti, o kūnas spinduliuoti šilumos perteklių, kuo didesniu paviršiumi.

Linkiu augti sveikiems!